SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu hastaneleri ve tıp merkezlerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerinde; hem çocuk hem yetişkin hastalar için ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet veriliyor.

Hastanelerimizde ve tıp merkezlerimizde ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme amaçlı eğitimler ve seminerler düzenlenmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Doktorları


Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Hizmet Noktaları

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44


Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu hastane ve tıp merkezlerinin Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerinde şu dallarda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi

Gömülü yirmi yaş dişlerinin ameliyatları, kök ucu rezeksiyonları, çene çıkıkları ve kırıklarının yanında kist ve tümör operasyonları gibi tüm cerrahi operasyonlar ve ameliyatlar Acıbadem Hastaneleri ve Poliklinikleri bünyesinde uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Acıbadem Hastaneleri’nin tümünde bulunan genel anestezi odalarının vermiş olduğu imkanla gerekli görülen operasyonlar genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Tüm estetik restoratif işlemler, diş rengindeki restorasyonlar, diş beyazlatma ve lamina veneer restorasyonlar bu birimimiz tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca dişlerin kök kanal sistemlerini ilgilendiren tıkanmış kanallar,kırılan kanal aletleri, aşırı iltihaplı dişlerin tedavileri, kök kırıkları, retrograt dolgular gibi konularla ilgilenmektedir.

Endodonti

Endodonti tedavisi, kanal tedavisi olarak da bilinmektedir. Endodonti tedavisi günümüz koşullarında bir veya iki seansta kolayca yapılabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği

Hastanın istekleri ve gerekli ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan operasyonları kapsamaktadır.

Oral İmplantoloji

İmplant kaybedilen dişin yapay olarak yerine konulması şeklinde tanımlanabilir. Bu tek diş eksikliklerinin yanı sıra çok sayıda diş eksikliği veya tam dişsizlik durumlarında implant uygulamaları ile dişsizliğin getirmiş olduğu fonksiyonel ve estetik sorunları ortadan kaldırılmaktadır.

Gelişen implant teknolojileri ile bugün hemen her vakada implant uygulamak mümkün hale gelmiştir.

Ortodonti

Diş ve çenelere bağlı çapraşıklıkların giderilmesi ve tedavileri bu bölümün konularıdır. Çene büyümesinin yönlendirilmesi(çocuk hastalarda),kötü alışkanlıkların çenelere yaptığı olumsuzlukların giderilmesi (İleri yaşlarda emzik kullanımı vb.) ve tüm çapraşıklıkların giderilmesi bu bölümde yapılmaktadır. Kullanılan tellerin ve tutucularının diş rengi ile olmasıyla estetik yönden önemli bir ayrıntıdır. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.

Pedodonti

Pededonti bölümümüz 3-12 yaş arası tüm çocukların diş problemleri ile ilgilenmektedir. Burada en önemli amacımız gelecek nesilleri ağız diş sağlığı açısından çok daha sağlıklı ve bilinçli kılmaktır.

Periodontoloji

Dişeti ve diş çevresi kemiği hastalıklarıyla ilgili tüm tedavilerin yürütüldüğü bir bölümümüzdür. Akut ve kronik periodontitis, dişeti apseleri, ülseratif dişeti hastalıklarının tedavileri yanı sıra gummy smile’nin (Dişetinin çok görünmesi) giderilmesi gibi estetik uygulamalarda uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Protez

Hastalarımızın arzu ettikleri gülüş dizaynının planlandığı, full porselen kaplama ve lamina uygulamalarının yapıldığı, köprü ve kaplamalarda zirkonyum gibi en güncel ve teknolojik materyallerin kullanıldığı yaklaşımdır.

İmplantoloji Birimi

İmplant kaybedilen dişin yapay olarak yerine konulması olarak tanımlanabilir. Bu uygulama ile tek diş eksikliklerinin yanı sıra çok sayıda diş eksikliği veya tam dişsizliğin getirmiş olduğu fonksiyonel ve estetik sorunların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Gelişen implant teknolojileri ile bugün hemen her vakada implant uygulamak mümkün hâle gelmiştir.

Temporomandibular Eklem Birimi

TME (çene eklemi) günlük hayatımızda aslında farketmeden en çok kullandığımız eklemimizdir. Alt çene kemiğini kafa kaidesine bağlayan ince bir dokudan oluşan bu ekleme gelen kuvvetler veya bu bölgeyi zorlayan bir darbe-travma TME’de bir soruna yol açabilir.

Tüm Acıbadem Hastaneleri ve Polikliniklerinde TME sorunlarına yönelik müdahaleler yapılmakta ve gerekli durumlar da TME cerrahisi Acıbadem hastaneleri genel anestezi birimlerinde uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44